Persepolis Security & Sentinel Systems
سیستم های ایمنی و حفاظتی تخت جمشید "طراح و مجری انواع سیستم های دوربین مدار بسته (cctv) ، اعلام حریق و اعلام سرقت اماکن"

برگرفته از سایت لپ شاپ


مقاله1: لپ‌تاپ‌های چند میلیونی

 

تا همین چند سال پیش كه لپ‌تاپ جزو كالاهای لوكس به حساب می‌آمد و قیمت این كالا نیز به دلیل عرضه كم آن سر به فلك می‌كشد، كسی فكرش را هم نمی‌كرد ممكن است بتواند یا حتی بخواهد یك لپ‌تاپ جواهر نشان، حتی با نگین‌های اتمی ‌كم‌ارزش یا یك لپ‌تاپ با طرح خاص تهیه كند.

اصلا آن زمان خرید یك لپ‌تاپ سه چهار كیلویی، با ظاهری نه چندان زیبا برای خیلی از كاربران امروزی لپ‌تاپ حكم رویا را داشت. چه برسد به خرید یك نمونه زیبا كه با جواهرات رنگارنگ و.... تزیین شده باشد.

اما امروز با افزایش عرضه، تقاضا و همچنین افت قیمت این كالا، در بازار شاهد عرضه مدل‌های مختلفی از لپ‌تاپ هستیم كه بعضا طرح‌های جالبی دارند و برخی نیز به جواهراتی هر چند بدلی مزین شده‌اند.

اما همین جواهرات تقلبی، علاوه براین كه زیبایی لپ‌تاپ‌ها را دو چندان كرده‌اند، بلكه توانسته‌اند نظر كاربرانی را كه علاوه بر قابلیت لپ‌تاپ به زیبایی آن هم اهمیت می‌دهند و به عبارتی به دنبال یك كالای خاص در این زمینه هستند را به خود جلب كنند.

اگر چه این لپ‌تاپ‌ها از قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل‌هایی كه طراحی ساده‌ای دارند برخوردارند ولی به هر حال این لپ‌تاپ‌ها در بازار مشتریان خاص خود را دارند و معمولا به طور سفارشی وارد كشور می‌شوند.

فانتزی‌های پرزرق و برق
در این كه لپ‌تاپ‌های فانتزی قیمت بالایی دارند، شكی نیست.

اگر چه بازار رایانه در دوران ركود به سر می‌برد و میزان خرید و فروش هم در حد قابل توجهی كاهش یافته است، اما به هر حال این اواخر با عمومیت یافتن استفاده از كالاهایی با ظاهر زیبا، بسیاری از افراد به استفاده از كالاهای لوكس كه ظاهر زیبایی دارند اهمیت زیادی می‌دهند و می‌توان گفت، استفاده از كالاهای زیبا ولو گرانقیمت رواج یافته است.

هر چند كه تعداد محدودی توانایی خرید لپ‌تاپ‌های چهار، پنج‌میلیون تومانی را دارند.
محسن بهنامی، ‌یكی از فعالان بازار، در این رابطه می‌گوید، طی سال‌های اخیر لپ‌تاپ‌های فانتزی با طراحی‌های مختلف وارد كشور شدند، ولی به دلیل اینكه قیمت بالایی دارند مورد استقبال قشر خاصی قرار می‌گیرند.

به گفته وی، اكثر این لپ‌تاپ‌ها به طور سفارشی یا به شیوه مسافری وارد كشور می‌شوند یا اینكه برای تزیین ویترین فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، ولی این را نمی‌توان انكار كرد كه خواست و سلیقه مصرف‌كننده تغییر كرده و به همین دلیل است كه شركت‌های سازنده به ساخت لپ‌تاپ‌های لوكس می‌پردازند.

وی افزود: برندهای محدودی به تولید این لپ‌تاپ‌ها اقدام می‌كنند. به عنوان مثال DELL، MSI، HP و ASUS در این زمینه مدل‌های محدودی را به بازار عرضه كرده‌اند.

این دل مینیاتوری
حدود یكی دو سال قبل DELL، یكی از عرضه‌كنندگان مطرح لپ‌تاپ، مدل‌هایی را به بازار عرضه كرد كه طراحی خاصی داشتند.

لپ‌تاپ‌های پر نقش و نگار این برند در روزهای نخستین ورود به بازار فروش چندانی نداشتند، ولی پس از گذشت چند ماه لپ‌تاپ‌هایی كه طرح‌های مینیاتوری داشتند آنچنان
پر متقاضی شدند كه شاهد افزایش میزان عرضه آنها به بازار در یك برهه زمانی خاص بودیم.
این لپ‌تاپ‌ها كه از سری INSPIRON برند DELL بودند قیمتی حدود یك‌میلیون تا یك‌میلیون و 800‌هزار تومان داشتند كه البته این قیمت‌ها بستگی شدیدی به قابلیت‌های لپ‌تاپ یا به قول فعالان بازار CONFIGUE این مدل‌ها داشت.

به عنوان مثال یكی از مدل‌های INSPIRON 1525 به پردازنده CORE 2 DUO 2.1GHZ، رم دو گیگابایتی و ‌هارددیسكی با ظرفیت 160 گیگابایت مجهز بود و قیمتی حدود یك‌میلیون و 100‌هزار تومان داشت و در مقابل، لپ‌تاپ دیگری با همین مدل، ولی با قابلیت‌های بالاتر قیمتی حدود یك‌میلیون و 400 تا 500‌هزار تومان داشت، البته لپ‌تاپ‌های منقش DELL نسبت به نمونه‌هایی كه طراحی آنها ساده بود حدود 100 تا 200‌هزار تومان گران‌تر بودند.

نوژن، مسوول فروش شركت زیگورات، یكی از عرضه‌كنندگان لپ‌تاپ‌های این برند در بازار داخلی، در مورد لپ‌تاپ‌های منقش یا همان فانتزی می‌گوید، طی ماه های اخیر زیگورات واردات این لپ‌تاپ‌ها را كاهش داده است و در مقابل لپ‌تاپ‌های تك رنگ را در رنگ‌های مختلفی چون، قرمز، صورتی و.... به بازار عرضه كرده است.

به گفته وی، در حال حاضر سایر واردكنندگان لپ‌تاپ‌های مینیاتوری DELL را وارد بازار می‌كنند، اما زیگورات واردات این لپ‌تاپ‌ها را محدود كرده است.

سامان ثانقه، یكی از فعالان بازار در این باره می‌گوید، با عرضه لپ‌تاپ‌های شیك به بازار، طی یك سال گذشته نه تنها طرح و رنگ لپ‌تاپ‌های مینیاتوری DELL دیگر برای مصرف‌كنندگان تكراری شده است، بلكه بسیاری از مصرف‌كنندگان ترجیح می‌دهند به سراغ مدل‌های جدیدتر و زیباتر بروند.
MSI
جواهر نشان
MSI
حدود یكی دو سال میهمان بازار لپ‌تاپ ما شده است، اما طی این مدت مدل‌های فانتزی را بیشتر از سایر برندها به بازار داخلی عرضه كرده است.

به گفته عبداللهی، كارشناس فروش شركت ماتریكس، عرضه‌كننده لپ‌تاپ‌های این برند در بازار داخلی، در حال حاضر لپ‌تاپ‌های چرم‌دوزی شده این برند در بازار موجود است كه قیمتی حدود یك‌میلیون و 220‌هزار تا یك‌میلیون و 320‌هزار تومان دارد.

به گفته وی، این لپ‌تاپ‌ها كه با مدل‌های PX600M و PX600H در بازار موجودند، از لحاظ فنی نیز قابلیت بالایی دارند.

به عنوان مثال مدل PX600H به پردازنده GHZا 4/2، رم چهار گیگابایتی و ‌هارددیسكی با ظرفیت 320 گیگابایت مجهز است و قیمت آن یك‌میلیون و 320‌هزار تومان است.

همچنین MSI با استفاده از كریستال‌های معروف SWAROVSKI برخی از لپ‌تاپ‌هایش را تزیین كرده است كه طی ماه آینده وارد بازار داخلی خواهند شد.

البته SWAROVSKI با سایر تولیدكنندگان لپ‌تاپ مانند سونی نیز در زمینه ساخت لپ‌تاپ همكاری می‌كند اما لپ‌تاپ‌های فانتزی این برندها وارد بازار نشده‌اند.

HP وارد می‌شود
HP
نیز این اواخر به جرگه تولیدكنندگان لپ‌تاپ‌های فانتزی پیوسته و یك مینی لپ‌تاپ زیبا با طراحی یك گرافیست آسیایی وارد بازار كرده است.
این مینی لپ‌تاپ زیبا كه VIVIENNE نام دارد قرمز رنگ است و با این نام در بازار شناخته می‌شود.
البته این مینی لپ‌تاپ امكانات فنی چندانی ندارد و با قیمت 760‌هزار تومان در بازار داخلی به فروش می‌رسد.

به گفته بهنامی‌، یك فعال بازار، HP علاوه براین مینی لپ‌تاپ یك لپ‌تاپ با مدل DV6 -1210 به بازار لپ‌تاپ‌های فانتزی عرضه كرده است كه قیمتی حدود یك‌میلیون و 300‌هزار تومان دارد.
این لپ‌تاپ دارای بدنه ای با طراحی نظیر مدل INSPIRON1525 برند DELL است و در بازار مخاطبان خاص خود را دارد.

لپ‌تاپ‌هایی از جنس اتومبیل
سابق بر این اخباری در زمینه عرضه لپ‌تاپ‌های IBM LENOVO به بازار داخلی شنیده میشد كه آرم المپیك روی آن نقش بسته است.

اما این لپ‌تاپ‌ها در بازار مشاهده نشدند.
آیین‌پرست، مسوول بخش تحقیق و توسعه شركت سازگار ارقام، عرضه‌كننده لپ‌تاپ‌های این برند در بازار داخلی می‌گوید، لپ‌تاپ‌هایی كه به طرح المپیك مزین بودند به طور محدود وارد بازار شدند و در حال حاضر در بازار موجود نیستند.

به گفته وی، در حال حاضر ASUS یك لپ‌تاپ لوكس به بازار عرضه كرده است كه جنس بدنه آن از جنس بدنه خودروی لامبورگینی است.

این لپ‌تاپ‌ها كه با عنوان لپ‌تاپ‌های سری VX در بازار شناخته می‌شوند قیمتی حدود چهار‌میلیون تومان دارند و مورد استقبال قشر خاصی قرار می‌گیرند.

وی همچنین از عرضه یك لپ‌تاپ جدید از خانواده IBM LENOVO به بازار داخلی خبر داد كه جنس بدنه آن از خودروی مرسدس بنز است و قیمتی بالای چهار‌میلیون تومان دارد.

لپ‌تاپ‌های FERARRI ایسر نیز از جنس بدنه خودروی FERARRI ساخته شده‌اند كه قیمتی حدود سه‌میلیون تومان دارند.

به گفته وی، این لپ‌تاپ‌‌ها با گارانتی سازگار وارد بازار نمی‌شوند و اكثرا به طور سفارشی وارد بازار می‌شوند.

وی همچنین از عرضه گسترده مدل UV6 در آینده به بازار داخلی خبر داد و گفت، این لپ‌تاپ لوكس از جنس چوب بامبو ساخته شده و وزن كمی‌هم دارد.
مدل VX5 نیز از جنس بدنه ماشین لامبورگینی ساخته شده است و در دو رنگ مشكی و نقره‌ای به بازار عرضه خواهد شد.

واردات لپ‌تاپ‌های فانتزی
لپ‌تاپ‌های فانتزی و لوكس اكثرا به طور سفارشی یا مسافری وارد بازار می‌شوند و تعرفه ورود آنها به كشور مانند سایر لپ‌تاپ‌ها است.

گمرك جمهوری اسلامی‌ایران در این باره می‌گوید، این لپ‌تاپ‌ها اكثرا به طور مسافری وارد می‌شوند و تعرفه واردات آنها مانند سایر لپ‌تاپ‌ها است.

البته برخی از افراد آنها را از طریق قاچاق وارد كشور می‌كنند.
جالب اینجاست كه این لپ‌تاپ‌های گران قیمت اكثرا بدون گارانتی در بازار خرید و فروش می‌شوند.
فعالان بازار معتقدند، فردی كه چهار تا پنج‌میلیون تومان بابت خرید لپ‌تاپ می‌پردازد و به دنبال خرید كالای خاص است ، گارانتی داشتن یا نداشتن آن برایش اهمیت چندانی ندارد.


منبع: ITIRAN

مقاله 2: اسوس تا پایان سال 1 میلیون نوت بوک فوق باریک عرضه می کند


لاوانا -  اسوستک قصد دارد تا پایان سال  600 هزار دستگاه نوت بوک فوق باریک  به بازار عرضه کند و حتی شانس این را دارد که این تعداد را به 1 میلیون دستگاه نیز برساند.

به گزارش لاوانا به نقل از جری شن مدیر کمپانی اسوستک ، نوت بوک های فوق باریک در سال آینده 30% از کل نوت بوک های این کمپانی را تشکیل خواهند داد.

اسوستک در مجموع 9 ماه گذشته ، تعداد 7.35 میلیون دستگاه نوت بوک به بازار  عرضه کرده است و قصد دارد تا پایان سال این تعداد را به 12 میلیون دستگاه برساند که از این تعداد 40% را نت بوک ها تشکیل خواهند داد.

شن همچنین افزود: تقاضای نوت بوک های فوق باریک این کمپانی به دلیل قیمت بالاتر آن ها از نت بوک ها و عملکرد نه چندان بهتر در سه ماهه دوم و سوم پایین تر از انتظارات بود.

وی اضافه کرد : " سهم رایانه های شخصی اسوس درمنطقه امریکا از 2% رشد در  سال گذشته به 5 تا 6 درصد رشد در سال جاری رسیده است و همچنان در حال افزایش است و معتقدم در سال 2011 اسوس یکی از سه عرضه کننده برتر رایانه در جهان خواهد بود."

منبع: پایگاه خبری لاوانا


مقاله 3: دلایل برتری مرورگر موزیلا فایرفاکس

 

بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 19 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. در این ترفند قصد داریم 19 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!
 

1. امنیت: یکی از مهمترین نکات بارز این مرورگر امنیت بسیار بالاتر فایر فاکس نسبت به Internet Explorer می باشد. بدین معنی که با استفاده از فایر فاکس شما بسیار کمتر مورد حملات امنیتی قرار می گیرید.

2. سرعت: دومین گزینه برتری Firefox نسبت به Internet Explorer سرعت بالاتر این مرورگر می باشد. بدین معنی که صفحات اینترنتی بسیار سریعتر در این مرورگر بارگذاری می شوند و برای اکثر ما که از اینترنت هایی با سرعت پایین استفاده می کنیم مزیت بسیار خوبی است.

3. امکان Tab Browser: در فایرفاکس پنجره های جدید در یک تب (در داخل همان پنجره) بازگشایی می شوند و این عمل باعث می شود که اولا محیط Taskbar ویندوز شلوغ نشود و دوم دسترسی سریعتر به سایتهای موجود در تب می باشد.

4. دسترسی همیشگی به موتورهای جستجو: در Firefox شما به راحتی می توانید در موتورهای جستجو معروف از قبیل گوگل، یاهو، آمازون و دیگر موتورهای جستجو، به جستجو بپردازید بدون اینکه نیازی به تایپ آدرس موتور جستجو باشد. امکانی که در Internet Explorer وجود ندارد.

5. امکان Import از مرورگر های دیگر: فایر فاکس همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل History، کوکی ها، پسوردها و اطلاعاتی که در فرمها وارد کرده اید (در مرورگر های دیگر) را در درون خود وارد کند.

6. ذخیره سریع صفحات لود شده به طور کامل: در Internet Explorer، حتماً برایتان پیش آمده که مثلا وارد سایتی شده اید و وقتی قصد ذخیره آن صفحه را دارید، یا باید خیلی منتظر شوید تا صفحه ذخیره شود و یا اینکه پیغامی را خواهید دید که مبنی بر این است که شما نمی توانید این صفحه را ذخیره کنید. و دومین مشکل هم عدم ذخیره کامل سایتها می باشد بدین معنی که (ترفندستان) مثلأ اگر در صفحه ای، یک یا چند فایل فلش موجود باشد، پس از ذخیره صفحه مشاهده خواهید کرد که فلشها ذخیره نشده اند و در اینگونه موارد می بایستی از نرم افزارهای جانبی برای اینکار استفاده کنید. اما در مقابل مرورگر فایر فاکس اولأ تمامی صفحات را ذخیره میکند (آن هم به طور کامل یعنی همراه با تمامی تصاویر و حتی فلشهای به کار رفته) و ثانیاً اگر صفحه به طور کامل لود شده باشد، بدون لحظه ای تامل صفحه ذخیره می شود و دیگر خبری از یک پنجره ذخیره که باید مدتی برای آن در اینترنت اکسپلور منتظر می شدید نیست!

7. افزایش توانایی های برنامه با نصب پلاگینها: از دیگر مزیتهایی که Firefox نسبت به Internet Explorer دارد امکان نصب پلاگینها می باشد. بدین معنی که شما می توانید با نصب پلاگینها قابلیتهای فایرفاکس را توسعه دهید.

8. دارا بودن فایل منیجر: از دیگر مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer دارا بودن فایل منیجر می باشد که شما را در دانلود هر چه بهتر و سریعتر فایلها یاری می کند.

9. استفاده از کلیدهای میانبر بیشتر: یکی از مواردی که کاربران حرفه ای بسیار از آن استفاده می کنند کلیدهای میانبر می باشد که کار با اینترنت را سریعتر و لذت بخش تر می کند و البته در فایرفاکس این کلیدها بسیار بیشتر می باشند. از جمله این موارد:
شما در Internet Explorer مثلا برای تایپ سایتی هایی که دارای دامین com. هستند کافی بود نام سایت را نوشته و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را بزنید. ولی برای سایتهای net. و یا org. فکری نشده است ولی در Firefox می توانید برای سایتهای net. کلیدهای ترکیبی Shift+Enter و برای سایتهای org. کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را بزنید، و یا می توانید برای ذخیره یک صفحه کلیدهای Ctrl+S را بزنید و یا برای دسترسی به سورس صفحه نمایش داده شده کلیدهای Ctrl+U را بزنید و بسیاری دیگر از کلیدهای میانبر دیگر. لازم به ذکر است تمامی کلیدهای میانبر در Internet Explorer نیز در فایرفاکس انجام پذیرند.

10. قابلیت Bookmark: دسترسی به عنوان آخرین مطالب سایتها، بدون نیاز به مراجعه مکرر به سایت برای باخبر شدن آپدیت آن سایت از امکانات Bookmark است که در فایرفاکس وجود دارد.

11. مدیریت بسیار کاملتر بر روی علاقه مندی ها یا همان Favorites: شما می توانید لیست سایتهای مورد علاقه خود رو در Internet Explorer به راحتی اضافه کنید ولی به عنوان مثال اگر یک روز بخواهید ویندوزتان را عوض کنید خواهید دید که تمامی علاقه مندی ها نیز پاک خواهند شد. ولی در فایر فاکس میتوان آنها را هر زمان ذخیره کرد و مجدد وارد مرورگر نمود.

12. امکان حذف کوکی ها و لیست سایتهای مرور شده: شما درFirefox تنها با فشردن چند کلید ترکیبی Ctrl+Shift+Del به راحتی قادر به پاکسازی مرور اینترنتی خود خواهید بود، کاری که در Internet Explorer از طریق منوها و با چند عمل مختلف انجام می گیرد.

13. تغییر ظاهر فایر فاکس: شما حتی می توانید در Firefox شکل ظاهری مرورگر را تغییر دهید (یا به زبان دیگر، تغییر پوسته). این هم یکی دیگر از مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer میباشد.

14. جستجوی دقیقتر: در Internet Explorer شما با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+F میتوانستید به جستجو در متون به کار رفته در صفحه بپردازید ولی اولأ مکان قرار گیری پنجره Find نامناسب و جستجو با آن کمی وقت گیر است ولی در Firefox علاوه بر قرار گیری این پنجره در مکانی بسیار عالی، شما می توانید کلیه موارد یافت شده را Highlight کنید که کار جستجو را بسیار راحت تر می کند.

15. جستجوی سریع بدون نیاز به تایپ کلمه: شما در Firefox می توانید عبارتی را با ماوس انتخاب کرده و سپس یک کلیک راست کنید. خواهید دید که گزینه ای در منوی کلیک راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test که البته به جای کلمه Test عبارت انتخاب شده شما قرار دارد و تنها با کلیک برروی این گزینه می توانید نتایج جستجو را در موتور جستجوی پیش فرض مشاهده کنید.

16. مدیریت بسیارکاملتر بر روی فریمها: در Firefox در صفحاتی که از فریم استفاده شده باشد، شما قادر خواهید بود که مثلا تنها فریم را مشاهده کنید و یا تنها فریم را ذخیره کنید و یا سورس فریم را ببینید و کارهای مختلف دیگری که می توانید بر روی فریمها انجام دهید.

17. تبدیل قالب سایتها مناسب برای فارسی زبانان: شما همچنین می توانید بسیاری از سایتها را مطابق با استاندارد فارسی از راست به چپ کنید. یعنی تصور کنید در Yahoo Mail، تمامی منوها در سمت چپ قرار دارند ولی طبق استاندارد فارسی منوها می بایست در سمت راست قرار داشته باشند، شما کافی است در فایر فاکس یک کلیک راست کنید و گزینه Switch Page Direction را انتخاب نمایید. خواهید دید که تمامی منو های موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند. این عمل در بسیاری از سایتها جواب قابل قبولی را می دهد که در نوع خود بی نظیر است.

18. حذف اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی: فایر فاکس همچنین به صورت اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی را می بندد که این مورد یکی از مشکلات اساسی کاربران Internet Explorer می باشد. ولی فایر فاکس این مشکل را حل کرده است.

19. نمایش آخرین مراجعات: علاوه بر دارای بودن History، همچنین شما می توانید در فایر فاکس، آخرین 10 سایت بازدید شده را تنها با یک کلیک مشاده نمایید.

نکته: این مقایسه ها، بر مبنای Firefox 2 و Internet Explorer 6، ورژنهای حال حاضر این دو مرورگر در زمان نگارش صورت گرفته است.

منبع : سایت ترفندستان


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic